Jesteśmy Yoshi

„Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy.”
Steve Jobs

Poznaj nas bliżej

Co robimy

Jesteśmy funduszem technologicznym, który inwestuje oraz rozwija m.in. innowacje w zakresie medycyny i obronności.


Aktualności


Wypełniając treść art. 500 §2(1) kodeksu spółek handlowych, zarząd Yoshi S.A. z siedzibą w Chorzowie informuje o zamiarze połączenia Spółki z Acrebit S.A. z siedzibą w Warszawie oraz udostępnia do publicznej wiadomości, plan połączenia rzeczonych spółek sporządzony w dniu 7 października 2020 roku.

Pobierz zgłoszenie Pobierz plan połączenia

Kim jesteśmy

Yoshi Innovation S.A. stawia sobie za zadanie zarówno wszechstronną promocję obiecujących inicjatyw biznesowych, jak i umożliwienie potencjalnym inwestorom zapoznania się z szerokim wachlarzem kreatywnych pomysłów. Przyjęta koncepcja elastycznego działania pozwala na budowę kompromisów, nastawionych na realizację potrzeb obu zainteresowanych stron. Wsparcie Yoshi Innovation S.A. obejmuje nie tylko zdobycie kapitałowej bazy dla powstającego przedsiębiorstwa, ale również konsulting prawny oraz marketingowy, stający się akceleratorem projektu. Często doświadczenie w kreacji rynkowej marki jest ważniejsze niż nakłady finansowe. Wypracowana przez nas kompleksowa strategia inkubacji ułatwia odpowiedni start w przestrzeń biznesu, łącząc w jedno specjalistyczne doradztwo i arsenał sprawdzonych narzędzi, sprofilowanych pod kątem potrzeb konkretnego projektu.

Staramy się, żeby podjęta współpraca prowadziła do obopólnej satysfakcji. Podstawą naszego działania jest staranna selekcja pomysłów dających obiecujące perspektywy rozwojowe oraz szczegółowe rozpoznanie oczekiwań obu stron. Nastawianie na poszukiwanie indywidualnych rozwiązań jest gwarantem uzyskania zadowalających rezultatów, a nawiązanie partnerskich relacji z reguły staje się podstawą skutecznego udziału w rynku.

Znaczący akcjonariusze

NazwaLiczba akcjiLiczba głosów
Kubera Damian6 764 554 (30,56%)6 764 554 (30,56%)
Sprawka Marcin5 260 739 (23,77%)5 260 739 (23,77%)
Przyłęcki Michał1 226 100 (5,54%)1 226 100 (5,54%)
Ogółem22 135 000 (100,00%)22 135 000 (100,00%)

Nasz zespół


Nasz zespół tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu biznesów.

Marcin Sprawka

Prezes Zarządu

Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów doktoranckich na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestnik szkolenia Prince2. Ratownik medyczny i combat medic.

Od 2012 Prezes Spółki Yoshi SA i następcy Yoshi Innovation SA, która w 2021 roku zadebiutowała na rynku NewConnect. Od 2016 do 2021 roku Prezes Zarządu spółki Polymertech sp. z o.o. – spółki portfelowej Yoshi Innovation SA specjalizującej się w tworzeniu kompozytów na potrzeby medycyny i ochrony środowiska.

Pan Marcin Sprawka specjalizuje się w prawno-ekonomicznych aspektach transferu technologii i jej komercjalizacji oraz technologiach medycznych i obronnych.

Pobierz życiorys

Rada Nadzorcza


dr hab. prof. ŚUM Andrzej Szopa

Pobierz życiorys

dr Gerhard Mikolaiczik

Pobierz życiorys

mgr Tomasz Flak

Pobierz życiorys

Damian Kubera

Pobierz życiorys

dr hab. Andrzej Swinarew - Przewodniczący Rady Nadzorczej

Pobierz życiorys

Rada Naukowa


prof. dr hab. inż. Adam Januszko

prof. dr hab. Andrzej Swinarew

prof. dr hab. Zbigniew Nawrat

dr hab. n. o zdrowiu Małgorzata Domagalska - Szopa

dr hab. n. o zdrowiu Andrzej Szopa

dr n. med. Romualda Mucha

prof. dr hab. inż. Marek Gzik

prof. dr hab. inż Przemysław Kubiak

Dr hab. n. med. Michał Zembala

Jak pracujemy

Staramy się, aby oferta spółki Yoshi Innovation S.A. była wszechstronna i zaspokajała potrzeby wymagającego klienta.

We wstępnej fazie każdy zgłoszony pomysł jest poddany eksperckiej analizie, mającej na celu rozpoznanie słabych i mocnych stron przedsięwzięcia. Ewentualna akceptacja projektu pozwala na sugestie najwydajniejszych strategii rozwojowych, umożliwiających stworzenie biznesplanu otwierającego atrakcyjne perspektywy inkubacyjne.

20%

Już w pierwszym etapie interesujące pomysły wspierane są doświadczeniem naszych specjalistów, ułatwiającym sprecyzowanie przewidywanych do osiągnięcia celów, co pozwala na dobór właściwych narzędzi działania. Tym, co różni Yoshi Innovation S.A. od konkurencji, jest nacisk kładziony na dopracowanie pozyskanych koncepcji w najwcześniejszych stadiach rozwoju, owocujący pełnym wykorzystaniem drzemiącego w nich potencjału.

40%

Następnym krokiem jest finansowe wsparcie pomysłu. Oferowane fundusze pochodzą z budżetu Yoshi Innovation S.A. lub od inwestorów zewnętrznych. Ścisła charakterystyka projektu sprzyja nawiązaniu trwałych i satysfakcjonujących relacji biznesowych, co łatwo przekłada się na wydajność funkcjonowania przedsiębiorstwa.

60%

Całość projektu, szczególnie we wczesnych fazach rozwoju, objęta jest stałą opieką specjalistów z dziedziny debiutów rynkowych i marketingu. Nasze obserwacje wskazują, że wiele innowacyjnych koncepcji nie ma wystarczającej siły przebicia, by podjąć skuteczną walkę z konkurencją – dlatego też tak ważnym staje się kompleksowe wsparcie promowanej marki także w aspektach praktycznych.

80%

Przyjmujemy politykę stopniowego usamodzielniania się pomysłodawcy. Razem ze wzrostem aktywności przedsiębiorstwa, gdy wiadomo już, że pomysł się sprawdza, a zarząd posiada niezbędne przygotowanie teoretyczne, zwiększa się także swoboda jego działań. Dopiero ścisłe połączenie przygotowanego wsparcia i energii twórcy pomysłu jest gwarantem pełnego zadowolenia z uzyskiwanych rezultatów.

100%

Partnerzy


Spółka Yoshi Innovation S.A. ma zaszczyt i przywilej współpracować z wiodącymi ośrodkami akademickimi oraz badawczo-rozwojowymi na terenie Polski. Do naszego, stale rosnącego, grona partnerów biznesowych należy wiele wiodących przedsiębiorstw.

Kontakt


Masz pytania, sugestie, chcesz rozpocząć współpracę? Czekamy na Twój kontakt! Skorzystaj z poniższego formularza, napisz maila, zadzwoń lub odwiedź nas osobiście.

Dane rejestrowe

KRS: 0000380588
NIP: 524-257-33-11
REGON: 140538834 EORI:PL524257331100000

Przedstawicielstwa handlowe

Jan Makólski - Toho
607-8006 Kyoto
Yamashina Anshiu Baba Higashi 45
Japan

dr Gerhard Mikolaiczik
90552 Roethenbach A.D. Pegnitz
Speckschlagstr. 9
Germany
+49 178 1831 229

Punkt konsultacyjny Palo Alto
2479 East Bayshore Rd, Suite 205
Palo Alto, CA 94303
+1 650 283 5824

Autoryzowany doradca

Kancelaria Adwokacka Kramer i Wspólnicy Spółka Jawna
ul. Mokotowska 51/53
00-542 Warszawa
KRS: 0000698998
NIP: 5223102562

Kontakt z mediami

Marcin Sprawka
+48 509 041 544 m.sprawka@yoshisa.pl

Media społecznościowe

Facebook
LinkedIn